Mikel vyhrál v Divišově, titul patřil Hájkovi

Včerejší, velmi dlouhý závod MČR juniorů do 21 let měl konečnou zastávku v Divišově. Již dopoledne startovali na stadionu v Divišově jezdci na motocyklem 125 ccm, a to menším ovále. Od dvou hodin začal závod MČR juniorů kvalifikačními jízdami, které se protáhly o několik pádů. Dlouhou cestu z polské Poznaně vážila Sindy Weber, která však v kvalifikačních jízdách upadla, poranila si koleno a tak do řádného závodu vůbec nenastoupila.

Po kvalifikačních jízdách přišel na řadu hlavní závod, který byl však proložen opět jezdci s motocykly o kubatuře 125 ccm, tentokrát na velkém oválu. Bohužel se vše dost protahovalo a tak divácká kulisa s blížícím se večerem pomalu řídla. Přestože závody slibovaly pěknou podívanou, časové prodlevy závodu vzaly šmrc a hladký průběh. Mistrovství navíc provázelo poměrně dost pádů, několikrát na dráhu vyjela sanita, naštěstí zbytečně, ale samozřejmě čas stále plynul.

Dlouhý závodní den skončil vítězstvím neporaženého Patrika Mikela, na kterého o bod nestačil Jan Kvěch. Třetí skončil Petr Chlupáč. Juniorským mistrem České republiky se však stal Filip Hájek, který si vytvořil náskok v předchozích kolech. Vice mistr pro rok 2018 je Jan Kvěch, třetí – stejně jako v závodě – skončil Petr Chlupáč. Patrik Mikel dokončil mistrovství na neoblíbeném čtvrtém místě.