Filip Hájek vstupuje do MS juniorů, získal divokou kartu

Výkon, který pražský junior Filip Hájek předvedl v semifinálovém závodě mistrovství světa juniorů do 21 let v Liberci, přesvědčil Mezinárodní motocyklovou federaci FIM o tom, že si zaslouží divokou kartu pro tento šampionát. Tímto se mu otevřeli nové, dosud nepoznané, dveře. Filip Hájek má šanci na sebe upozornit a nabrat zkušenosti z velkého závodu, kde ještě nedávno startoval například Eduard Krčmář. 

Nutno připomenout, že postupové místo v Liberci mu uniklo o vlásek, skončil na pátém místě po rozjezdu, kde bohužel nestačil na Škorju. Přesto předvedl velmi dobrý výkon, kterým si zajistil divokou kartu. A tak bude letos startovat vedle takových jmen jako např. Maksym Drabik, Patrick Hansen, Gleb Chugunov, Dominik Kubera, Bartosz Smektala či Robert Lambert. Čeští fanoušci ho budou moci podpořit i během plochodrážního víkendu Zlatá přilba města Pardubic, kde se mimo tradiční závod o zlatou přilbu odjede i třetí kolo MS juniorů do 21 let. 

První závod čeká Filipa Hájka již příští týden v lotyšském Daugavpilsu (29.6.), následovat mu bude závod v Leszně (22.7.) a o mistrovi světa v kategorii juniorů se rozhodne právě v Pardubicích (28.9.).

Další dvě karty získali Filip Hjelmland (Švédsko) a Davis Kurmis (Lotyšsko).

Filipovi přejeme za SpeedwayNews hodně sil do světových bojů a gratulujeme ke skvělé příležitosti!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*