Hájek o bod před Mikelem

V Praze, na stadionu Markéta, odstartovalo Mistrovství ČR juniorů do 21 let. V něm se mimo jezdce s motocykly o obsahu 500 ccm, objevili i jezdci s motocykly o obsahu 250 ccm, které se nejprve účastnili kvalifikačního kola.

Nepsanými favority závody byl Filip Hájek, Patrik Mikel a Petr Chlupáč. Po březolupském Přeboru hodně fanoušků sázelo i na Jana Kvěcha. Vše rozhodla poslední jízda, v které porazil pražský Filip Hájek Patrika Mikela. Jeden jediný bod stačil k určení vítěze, kterým se stal Filip Hájek s plným počtem bodů. Bod, který Mikel ztratil v souboji s Hájkem, usadil sympatického jezdce na druhé místo a na třetí stupeň vítězů vystoupal Jan Kvěch, který se jeví jako pražská juniorská naděje.

Petr Chlupáč skončil se jedenácti body na čtvrtém místě. Stejný počet bodů získal David Pacalaj, který skončil těsně za Chlupáčem. Závodu se nevyhnuly ani pády, střet s tvrdou dráhou zažila nejen jediná dívka závodu – Sindy Weber, ale i Sebastian Kessler na motocyklu o obsahu 250 ccm.