Dan Bewley poprvé v sezoně na stupních vítězů

Dan Bewley je často skloňován jako velký britský talent ploché dráhy. To potvrdil i včerejší večer, kdy ovládl FIM Speedway Grand Prix v Malille. Stupně doplnili Martin Vaculík a Patryk Dudek, pro kterého je to také v letošní sezoně velký triumf a Bartosz Zmarzlik poprvé v sezóně chyběl ve finále.

Finálová jízda se přitom jela na dvakrát. V prvním startu se do kolize dostal Lindgren z Vaculíkem. Domácím fanouškům bylo jasné co přijde. Viníkem byl označen domácí závodník a v opakovaném finále se mu brány již neotveřely.

V opakovaném startu, ale opět vedl Vaculík, za ním Bewley a Dudek. Zdálo se tedy, že slovenský jezdec, kterého čeští fanoušci také velmi podporují přiveze další vítězství v této sezoně, ale Bewley předvedl opět dechberoucí manévr a slovenského rivala předjel. Zrzavý závodník projel cílem jako první. Za zmíňku stojím že Bewley jel potřetí ve své kariéře finále SGP a potřetí ho vyhrál (Cardiff a Wroclaw 2022, Malilla 2023)! To je velmi slušná bilance mladého Brita.

Doyle, Madsen a Janowski se na švédské dráze velmi trápili. Doyle si dojel pro jeden bod, Maciej Janowski pro dva a dánský jezdec pro tři body. Skončili na konečných pozicích což je stálo body v celkovém pořadí. Prim v tomto žebříčku si stále držím Zmarzlik, který svým soupeřům odskočil o 20 bodů.