Tisková konference v Praze odhalila divokou kartu pro pražský závod SGP

Při dnešní tiskové konferenci k závodu ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Czech Republic v Praze v klubu Lávka, byla oznámena také divoká karta pro tento závod. Tou nebude nikdo jiný než pardubický jezdec Václav Milík, který v roce 2017 skončil na skvělém 3. místě a stal se historicky nejlepším českým jezdcem při pražském závodě SGP. V letošním roce je stálým účastníkem Jan Kvěch, a tak čeští fanoušci na stadionu Markéta budou mít hned dva favority. Prvním náhradníkem bude Adam Bubba Bednář a druhým pak Daniel Klíma, který je v současné době nemocen, ale do pražského Grand Prix by měl být fit.

Pavel Ondrašík, sportovní ředitel, objasnil přítomným také informace ohledně kapacity stadionu. “Pro závod jsme přistavili mobilní tribuny, aby jsem uspokojili potřeby všech fanoušků. Celková kapacita stadion je v současné době, vč. mobilní tribuny 10 800 diváků. V případě vyprodání všech míst jsme připraveni dát do prodeje lístky na stání.” Dále také uvedl: “Českých fanoušků bývá okolo 20 % celkové kapacity. Výkon Kaie Huckenbecka v Goričanu nám také může přinést i do Prahy hodně fanoušků z Německa,” a následně všechny pozval na stadion, kde se 1. června uskuteční fantastická podívaná.

Věřím, že Honza s Vaškem budou bojovat o co nejlepší výsledek a přinesou fanouškům zážitek, na který dlouho nezapomenou. Přál bych si to,” dodal Pavel Ondrašík na závěr.

Přítomen byl i Jan Kvěch, který se nejprve vyjádřil ke své přípravě na sezonu a také k první zkušenosti v seriálu v Goričanu:
Příprava probíhala stejně jako v předchozích ročnících, nic jsem nepodcenil. Vážou se k tomu větší investice, postavit víc motorek, rozšířit tým, takže tam se to změnilo, ale v přípravě se nezměnilo nic. V Goričanu jsem nasbíral dost zkušeností, nové poznatky a jsem spokojen s tím, že vím, že na ně mám, že je to vyrovnaný závod. Je škoda, že se mi nepovedlo semifinále, protože se mi docela dařily starty, ale jsou to všechno nové zkušenosti a teď se jen posouvat výš.
Dále dodal, že si obrovský dav lidí na PGE Narodowy nepřipouští, je zvyklý na plné stadiony z polských lig a soustředí se jen na výsledek: “Soustředím se na to, abych odvedl dobrou práci na dráze a tomuto velkou váhu nedávám,” dodal.

Václav Milík se tiskové konference nemohl zúčastnit, protože má velmi nabitý program závodů. Proto se mezi účastníky objevil první náhradník – Adam Bubba Bednář. Ten si tohoto postu velmi váží:
Jsem rád, že jsem dostal roli prvního náhradníka, že mohu nasát atmosféru, kouknout na to jak to probíhá. Být mezi 15 nejlepšími jezdci světa. Zklamání z náhradnického postu to rozhodně není, jsem za to rád,” zhodnotil svou pozici do závodu přítomným novinářům.

Vstupenky na pražský závod mizí, a proto není určitě vhodné s nákupem již otálet. K dispozici jsou v síti Ticketportal.

#201 Jan Kvěch
#16 Václav Milík
#17 Adam Bubba Bednář
#18 Daniel Klíma

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*