Galavečer motoristického sportu 2017

Autoklub České republiky se ve čtvrtek 16. listopadu rozhodl zakončit motoristickou sezónu Galavečerem motoristického sportu 2017, který se konal letos vůbec poprvé. Oceněno bylo několik desítek českých závodníků, mezi kterými nechyběli ani jezdci ploché dráhy. Nutno podotknout, že vyhlašováni nebyli mistři všech disciplín, ale zejména talentovaní jedinci, kteří by měli proslavit motorsport v dalších letech. Také došlo na výrazné osobnosti, které se prosadily na mezinárodním poli v automobilovém či motocyklovém sportu.

Na Galavečer se diváci mohou podívat ve středu 22. listopadu 2017 na ČT Sport v pořadu Svět motorů.

Ocenění v rámci ploché dráhy:

JUNIOR ROKU 2017 v motocyklovém sportu – Pavel Kuchař (plochá dráha)
> Třináctiletý Kuchař je pokračovatelem vynikajících výsledků v juniorské kategorii do 125 ccm když vybojoval v letošním roce ve francouzském Morizes druhé místo v závodě juniorského šampionátu v této třídě.
PLOCHÁ DRÁHA – Josef Franc
> Po mnoha letech se dočkal mistrovského titulu na klasické dráze, obhájil pozici nejlepšího českého jezdce na dlouhé dráze a především uspěl v mistrovství světa na dlouhé dráze kde vybojoval bronzovou medaili.
PLOCHÁ DRÁHA Extraligové družstvo (AK Markéta při PSK Olymp Praha) – cenu převzal jeho kapitán Matěj Kůs
> Nejúspěšnějším celkem naší plochodrážní historie jsou bezesporu jezdci z pražské Markéty. V posledních letech jejich suverenita již není taková jako v minulosti, ale v letošním roce se dokázali po dvou letech vrátit na trůn plochodrážní Extraligy družstev. Sedmatřicátý titul vybojovali v soutěži, ve které se letos i v minulosti představilo mnoho jezdců elitní Speedway Grand Prix.
PLOCHÁ DRÁHA Václav Milík
Náš nejúspěšnější plochodrážník současnosti obhájil místo na stupních vítězů v seriálu závodů Mistrovství Evropy. Po loňském druhém místě letos skončil třetí. Po 21 letech se mu podařilo vybojovat Zlatou přilbu pro jezdce z České republiky v nejprestižnějším volném závodě pořádaném u nás.