Pražský Přebor ČR vyhrál Jan Macek

Dnešní závodní odpoledne v Praze uvítalo sluníčko, které vydrželo až do setmění. Přestože poté se diváci postupně balili do dek, o adrenalin nouze nebyla. A to především díky Adamu Bednáři, Janu Mackovi, Hynku Štichauerovi a Danielu Klímovi. A právě oni se nakonec prali i o stupně vítězů.

Změna ve startovní listině nastala hned u čísla č. 1 kdy za Jana Hlačinu zaskočil Karel Průša na 250 ccm. Startovní číslo 16 doplnil švédský jezdec Emil Milberg. Závod startoval bez nástupu přesně v 18 hodin. Nejlépe do úvodu závodu nastoupil Adam Bubba Bednář, který po dvou sériiích měl spolu s Honzou Mackem maximum bodů. O bod méně měl Daniel Klíma a Jan Jeníček.

Po 12. jízdě byl neporažen už jen mladičký jezdec Adam Bubba Bednář, Daniela Klímu v desáté jízdě zradila technika a Jan Macek podlehl právě Bednářovi. Mladý pražský junior měl tak skvěle našlápnuto na vítězství v první závodě sezony, ale v osmnácté jízdě došlo k defektu na motocyklu. Přestože Bubba dělal vše proto, aby mu mechanici z depa přivezli nový motocykl a nakonec se sám do depa rozběhl, časový limit na startu nestihl a jízda byla odstartována bez něho. To ho stálo cenné body a po základních jízdách měl 12 bodů.

Nejlépe na tom byl Jan Macek se 14 body, který poznal jaké je to být poražen, jen v souboji s Adamem a proto bral zaslouženě první místo. O tom, kdo vystoupá na druhý stupeň vítězů ještě nebylo rozhodnuto. Spolu s Adamem měl 12 bodů Hynek Štichauer a tak přítomné diváky čekal ještě rozjezd. V něm měl přímo raketový start český junior a přestože se Hynek snažil ze začátku Bubbu atakovat, nakonec suverénně projel startem právě Adam a v závodě mu tak patřilo druhé místo.

Těsně pod stupni vítězů skončil Daniel Klíma. Pátý skončil Jan Jeníček.