ME juniorů: V Plzni to českým juniorům příliš nevyšlo

V sobotu se na plzeňských Borech od 15 hodin rozburácely plochodrážní motocykly. Evropští junioři měli před sebou jasný úkol – postoupit do finálového závodu. Na startovní listině nechyběli ani čeští závodníci, těm však závod nevyšel dle představ a brány finále se jim zavřeli dříve, než je stihl Wiktor Przyjemski otevřít dokořán.

Českým želízkem byl Matouš Kameník, který ve středeční Extralize družstev předvedl skvělou formu. Plzeňská dráha se však zdála nad jeho síly. S třemi body skončil třináctý, pouhou příčku nad Michalem Baštecký, který získal jen o bod méně. Nad touto českou dvojkou skončil Jaroslav Vaníček, který získal čtyři body poté, co dvakrát dojel na druhém místě.

Velmi dobře zajel závod Francis Gusts, který je českým divákům znám zejména jako vítěz Memoriálu Luboše Tomíčka. Třetí skončil Norick Blödorn, německý závodník, který také dokazuje mnoha závody slušnou formu. Přestože Wiktor měl vítězství ze 14 body jasné, Francis Gusts, Norick Blödorn a Franciszek Karczewski se o stupně vítězů ještě museli poprat v rozjezdu. Z něho vyšel polský závodník jako poražený, když skončil čtvrtý a stupně vítězů se mu tak těsně vyhnuly. Na patém, posledním postupovém, místě skončil Oskar Paluch, taktéž z Polska.

Finále Mistrovství Evropy juniorů do 19 let se uskuteční 17. září v maďarském Nagyhalasz.