Známe kompletní sestavu pro SEC 2024

FIM Europe a One Sport zveřejnili jezdce, kteří obdrželi divoké karty pro evropský šampionát, který se roky jezdí pod názvem TAURON Speedway Euro Championship 2024.

Prvním z nich je Timo Lahti. Tento Fin se švédským pasem byl blízko, aby získal postup v SEC Challenge, ale zde měl převahu Jevgenijs Kostigovs. Za zmínku stojí, že v roce 2020 Lahti stál na stupních vítězů finálových závodů SEC konaných v Gnieznu a Toruni.

Do sestavy se vrací Anders Thomsen. Poslední tři sezóny byl pravidelným účastníkem seriálu FIM Speedway Grand Prix, doposud startoval v sedmi kolech Speedway Euro Championship.

Pro Dimitri Berge to bude třetí rok v řadě v sérii SEC. Francouz byl v loňském ročníku celkově desátý. Ambiciózní Francouz jistě udělá vše pro to, aby se zapojil do bojů o medaile v TAURON SEC 2024.

Dalším jezdcem, který získal trvalou „divokou kartu“ pro nadcházející sérii, je Dán Rasmus Jensen. Tento jednatřicetiletý jezdec se po roční pauze vrací zpět do mistrovství Evropy jednotlivců. V roce 2022 získal 31 bodů a byl tak šestý v celkovém pořadí.

Poslední „divokou kartu“ dostal Norick Blödorn. Dvacetiletý závodník je jedním z nejtalentovanějších jezdců mladší generace na německé ploché dráze. Pravidelné starty v Mistrovství Evropy pro něj budou skvělou příležitostí k dalšímu rozvoji a získání cenných zkušeností.

K nemalé radosti českých fanoušků, je mezi těmi, co budou bojovat o titul mistra Evropy i Václav Milík, který postoupil z kvalifikace v lotyšském Daugavpilsu.

Náhradníky pro šampionát jsou Jacob Thorssell, Bartlomiej Kowalski, Tom Brennan, Erik Riss a Marko Levishyn.

První závod SEC se pojede 8. června v maďarském Debrecenu.

Kompletní sestava TAURON SEC 2024:

1. Mikkel Michelsen, Dánsko
2. Leon Madsen, Dánsko
3. Janusz Kolodziej. Polsko
4. Patryk Dudek, Polsko
5. Andzejs Lebedevs, Lotyšsko
6. Maciej Janowski, Polsko
7. Piotr Pawlicki, Polsko
8. Václav Milik, Česká republika
9. Kacper Woryna, Polsko
10. Jevgenijs Kostigovs, Lotyšsko
11. Timo Lahti, Finsko
12. Anders Thomsen, Dánsko
13. Dimitri Berge, Francie
14. Rasmus Jensen, Dánsko
15. Norick Blödorn, Německo

Náhradníci:
Jacob Thorssell, Švédsko
Bartłomiej Kowalski, Polsko
Tom Brennan, Velká Británie
Erik Riss, Německo
Marko Levishyn, Ukrajina

 

 

 

 

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*