Andrey Kudriashov prohrál svůj boj se zákeřnou nemocí

Tyto řádky se nám vždy nepíšou lehko. Ale bohužel i tohle je tvrdá realita..Dnes plochodrážní svět zavalila zpráva o úmrtí Andreye Kudriashova, který dlouho bojoval s rakovinou kůže.

Andrey Kudriashov byl ruský jezdec s polským pasem, který se narodil v Balakovu a který byl několikrát součástí ruského týmu při mezinárodních závodech. V roce 2017 získal v Lesznu spolu se svými kolegy bronzovou medaili při závodě Speedway World Cup (SWC). Byl čtyřnásobných vítězem ruského šampionátu (2015, 2017, 2018 a 2019). V roce 2020 byl stálým účastníkem Mistrovství Evropy.

Andrey počátkem roku 2023 oznámil ukončení plochodrážní kariéry poté, co mu byla diagnostikována agresivní rakovina kůže. Prodal své plochodrážní vybavení, aby uživil svou rodinu a polský plochodrážní svět spustil sbírku, do které se zapojili i další plochodrážní jezdci, zejména Emil Sayfutdinov a Artem Laguta. Jenže vyhlídky na uzdravení nebyly příznivé a nakonec přišla zpráva, že Andrey musí podstoupit amputaci dolní končetiny, aby se zastavilo šíření rakoviny.

Kudriashov ale nic nevzdával, naopak se nechal slyšet, že je po amputaci končetiny šťastnější, protože ho tolik netrápí bolesti a že mu začíná nový život. Bohužel se, ale rakovinu zastavit nepodařilo a dnes přišla smutná zpráva, že Andrey svůj boj s rakovinou prohrál. 

Zemřel ve věku nedožitých 33 let.
Čest jeho památce!

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*