Jan Kvěch vstoupil do úvodního závodu SGP skvěle

V sobotu 27. dubna se v chorvatském Donji Kraljevci uskutečnil úvodní závod seriálu FIM Speedway Grand Prix. A po dlouhých letech se v šampionátu ukázal i český jezdec. A nutno říct, že Jan Kvěch si svým debutem rozhodně ostudu neudělal, právě naopak. Ukázal, že na své soupeře má a je potřeba jen více zkušeností v elitní společnosti! 

Ale postupně. Závodu tradičně předcházela fanzona nedaleko stadionu, kde nechyběla ani autogramiáda všech jezdců. Následně závod začal slavnostním nástupem, který byl pro letošní rok trochu jiný, než na jaký jsou fanoušci zvyklí. Jezdci vycházeli zpod tribun v doprovodu nejmladších fanoušků. Pak již začal samotný souboj o každičký bod. A že bylo rozhodně na co se dívat. 

Hned v první jízdě se dokázal Dan Bewley dostat před Michelsena, a to v poslední zatáčce, kde urval jeden bod. V druhé jízdě Woźniak velmi dobře odstartoval, ale atakoval ho loňský mistr světa a tak se propadl až na třetí místo. Boj nevzdal a nakonec se dostal na druhou příčku. Do čtvrté jízdy vstoupila divoká karta Matej Žagar bez plechové boty, která mu spadla poté, co se snažil nastartoval svůj motocykl. To se mu nakonec povedlo, ale na botu již nebyl čas. V této jízdě měl Honza Kvěch skvělý start, ale nakonec byl předjet Holderem. 

I start v šesté jízdě byl pro Honzu velmi dobrý. Zaujal druhé místo, jenže ho od začátku atakoval Fredrik Lindgren, který se před něj nakonec dostal a na českého jezdce zbylo třetí místo. Sedmá jízda přinesla první pád večera. Jasonu Doylovi se zvedl v první zatáčce motocykl a při pádu srazil ještě Woffindena. Oba se, ale z dráhy dostali po svých a opakovaná jízda byla bez Australana, který byl rozhodčím právem označen jako viník. Při opakovaném startu došlo opět k pádu, tentokrát Andžejse Lebeděvse, který se zachytil za motocykl Mateje Žagara. I on se do depa dostal sám, ale z opakovaného startu byl vyloučen. Sedmá jízda tak byla dokončena pouze se dvěmi jezdci. 

A jakoby sedmá rozjížďka odstartovala pádové jízdy.  V té následující upadl bez cizího zavinění Dan Bewley, ale bohužel mimo nafukovací bariéry. Fanouškům na stadionu zatrnulo, ale když viděli, že se britský jezdec zvedá, odměnili ho bouřlivým potleskem. Vypadalo to, že má Bewley něco z nohou, ale do dalších jízd opět nastoupil. 

V jedenácté jízdě neměl Honza příliš dobrý start, ale dokázal se dostat na třetí místo, které ale neudržel a na jeho bodovém kontě se tak objevila nula. Patnáctá jízda přinesla extra dávku adrenalinu pro všechny přítomné. Jack Holder skvěle vystartoval a držel si svou první pozici, ale za ním docházelo k perfektním soubojům, kdy o závěru nakonec musel rozhodnout photo finish (2. a 3. místo). A i šestnáctá jízda byla opravdovou reklamou na speedway! Ve dvanácté jízdě zatrnulo především českým fanouškům, když se Kvěchovi zvedl motocykl a už už to vypadalo, že dopadne jako Dan Bewley v osmé jízdě. Honza si s problémem velmi dobře poradil a svůj první závod zakončil jedním bodem. Celkem obsadil dvanácté místo, což není na úvod vůbec špatným výsledkem. 

Do prvního semifinále byli nominovaní Kai Huckenbeck, Jack Holder, Dominik Kubera a Jason Doyle. Nejlépe se jízda povedla Australanům, kteří zamířili do finálové jízdy. Z druhého semifinále, kde bojovali Robert Lambert, Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen a Fredrik Lindgren, se do finále dostali Zmarzlik a Lindgren. Ve finále byl stoprocentní Jack Holder, za ním dojel Jason Doyle a trojici nejlepších uzavřel Fredrik Lindgren. 

Výsledky:
1. Jack Holder –  18 (3,2,3,3,1,3,3) 
2. Jason Doyle – 12 (2,Fd,2,2,2,2,2) 
3. Fredrik Lindgren – 11 (2,2,2,1,1,2,1)
4. Bartosz Zmarzlik – 14 (3,2,3,0,3,3,0) 
5. Robert Lambert – 12 (3,3,2,3,0,1) 
6. Kai Huckenbeck – 11 (3,1,1,3,2,1) 
7. Leon Madsen – 9 (0,3,3,1,2,0) 
8. Dominik Kubera – 8 (1,1,0,3,3,0) 
9. Mikkel Michelsen – 7 (0,3,1,0,3) 
10. Martin Vaculík – 6 (0,R,3,2,1) 
11. Szymon Woźniak – 6 (2,0,2,2,0) 
12. Jan Kvěch – 6 (2,1,0,2,1)
13. Andrzej Lebeděvs – 5 (1,Fd,0,1,3)
14. Daniel Bewley – 5 (1,Fd,1,1,2) 
15. Matej Žagar – 4 (1,2,1,0,0) 
16. Tai Woffinden – 3 (0,3,0,0,R) 
17. Matic Ivačič – nestartoval
18. Marius Hillebrand – nestartoval

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*