Madsen zvítězil v úvodním závodě seriálu SEC

Speedway stadiony v Polsku už několik měsíců čekají na velkou událost. A konečně – 4. července 2020 – se dočkala Toruň, a to zahajovacího kola série TAURON SEC 2020 v Motoaréně. Všichni přední jezdci byli ve skvělé formě, a tak nebylo divu, že na trati probíhaly velké souboje. Začátek závodu nebyl velkým překvapením. Leon Madsen a Nicki Pedersen měli dvě vítězství, ale také Lambert, Smektala a Zmarzlik ukázali, že jsou dobře připraveni pro tuto sezónu. Smektala v jízdě s číslem 6 dokonce porazil mistra světa.

Nejvíce všichni očekávali zúčtování mezi Nickim Pedersenem a Leonem Madsenem, ale v jízdě s číslem 10 to byl Timo Lahti, který si pro sebe vzal tři body. V třetí sérii byli diváci velmi překvapeni. Favorizovaný Bartosz Zmarzlik nedokázal porazit Kacpera Worynu a Davida Bellega, i když bojoval až do cíle. Velmi dobře si v celém závodě vedl Robert Lambert. V poslední sérii si fanoušci užili bitvu mezi dvěma nejlepšími jezdci na světě, Kaiem Hückenbeckem a Leonem Madsenem, Madsen nechal za zády Hückenbecka, ale jízdu vyhrál Zmarzlik před Grigorijem Lagutou. I když v jízdě s číslem 20 Smektala porazil Pedersena i Michelsena, bohužel na přímý postup to nestačilo. Přímý postup do finálové jízdy si zajistil Pedersen a Lambert. Z Race off postoupili do finále Madsen a Smektala.

Poslední jízda – finále – se nejlépe zdařila Madsenovi, druhé místo obsadil Lambert a Pedersen se musel spokojit s třetím místem. Bramborová medaile zůstala Smektalovi. Další kola se pojednou v Bydgoszczi, Gnieznu, Rybniku a Toruni.

Jak je všem známo, letošní pandemie koronaviru přinutila FIM a společnost One Sport ke změně systému k určení nejlepšího plochodrážníka Evropy. Místo čtyř kvalifikačních kol, Challenge a čtyř finálových závodů ve třech zemích se letos pojede pouze pět finálových závodů, a to v Polsku. Nemohly se pořádat kvalifikační závody, a tak k pěti nejúspěšnějším jezdcům SEC z minulého roku bylo třeba vybrat ještě dalších deset aktérů. K nemalé radosti českých fanoušků byl jedním z vybraných Václav Milík. Ten však v prvním závodě tohoto seriálu neměl příliš štěstí, hned ve své první jízdě byl vyloučen pro najetí do pásky, navíc ve svých třech prvních jízdách startoval z vnějších pozic, které v Motoaréně nebyly příliš výhodné. Po třech sériích bylo už jasné, že na postup do Race off mu 1 získaný bod stačit nebude, ve svých dalších dvou jízdách měl již štěstí více a přivezl nejprve dva a poté dokonce 3 body a skončil tak na 12. místě. Věříme, že v dalších kolech se Václavovi povede již lépe.

Seriál bude pokračovat již 8. července v Bydgoszczi, divokou kartu obdržel Emil Sajfutdinov.