V Terenzanu vyhrál Zengota, Kvěch postupuje do Challenge

Od začátku byl kvalifikační závod poměrně problémový. V Terenzanu dráha nevypadala příliš dobře a tak Jury rozhodla o posunutí tréninku a tím i závodu. Trénink se nakonec uskutečnil až ve 14:30 a samotný závod startoval o hodinu později – v 16 hodin. Do závodu kromě Jana Kvěcha nastoupil i další český jezdec Matouš Kameník, který zaskočil za Victora Palovaaru.

Jan Kvěch v Itálii zazářil. Z druhého místa hlasí z jihu Evropy postup do květnové Challenge. Je tak prvním českým jezdcem, který v této sezoně zaznamenal postup. Do dalších bojů o postup nastoupí o víkendu Daniel Klíma v Daugavpils a následně Petr Chlupáč v Murecku a Václav Milík spolu s Edou Krčmářem v Debrecenu. Oba závody se uskuteční na prvního máje.

Vraťme se, ale ještě do Itálie. Ve čtvrté jízdě, kdy nastoupil Kvěch do závodu poprvé, nevystartoval Čech nejlépe. Krátce po startu se však dokázal prohnat přes své soupeře a závod vyhrál s velkým náskokem. V jízdě s číslem 7 došlo k pádu Matice Ivačiče, který měl podle prvních zpráv nastoupit do opakované jízdy, nakonec však nenastoupil a byl zastoupen Nicollem Percottim. Poslední zprávy hovořily o zlomené klíčky kosti, ale informaci ještě ověřujeme.
Kvěchovi se opakovaná jízda vydařila a Brennana se Škorjou nechal za sebou. Jezdec s číslem 17 Percotti skončil dle očekávání na posledním místě. V desáté jízdě se zdálo, že si český jezdec na svoje konto připíše první dvoubodový zisk, ale přestože Thörnblom měl skvělý start, Jan Kvěch ho v druhém kole předjel a dovezl si další tři body. Po třetí sérii byl navíc Kvěch spolu se Zengotou jediní, kteří do té doby neztratili žádný bod. To už žhavilo velké naděje na postup.

V jízdě s číslem šestnáct se setkali dva neporažení jezdci – Zengota a Kvěch. Z jízdy nakonec vyšel vítězně polský jezdec. Mads Hansen v jízdě bojoval nejen se Zengotou, ale zejména se svým motocyklem, který měl evidentně technické problémy a tak se propadl na třetí pozici. Toho využil Jan Kvěch a dojel si pro dva body. Facundo Albin pro pád jízdu nedokončil. Ve své poslední jízdě se český jezdec dostal opět do trojbodového zisku, když po venku předjel Worralla i Covattiho.

Matouš Kameník již takový úspěch nezaznamenal. V první jízdě skončil s nulou, další jízdu nedokončil. V jízdě s číslem 12 ho z boje vyřadil technický problém a v patnácté upadl na trať. Sám se zvedl a dokázal motocykl odklidit před tím, než musela být jízda zastavena. V sedmnácté jízdě, kde byl jeho soupeřem i krajan Kvěch skončil na posledním místě.

Do Challenge, která se uskuteční 14. května v Nagyhalasz, postoupili Grzegorz Zengota, Jan Kvěch, Martin Smolinski a Mads Hansen.

Výsledky:
1. Grzegorz Zengota – 15 (3,3,3,3,3)
2. Jan Kvěch – 14 (3,3,3,2,3)
3. Martin Smolinski – 11 (3,2,1,3,2)
4. Mads Hansen – 10 (0,3,3,1,3)
5. Tom Brennan – 9 (2,2,d,3,2)
6. Nicolas Covatti – 9 (1,2,2,2,2)
7. Mathias Thörnblom – 9 (2,1,2,2,2)
8. Michele Paco Castagna – 8 (0,0,2,3,3)
9. Richie Worall – 8 (2,1,3,1,1)
10. Facundo Albin – 5 (F,3,2,F,R)
11. Mathias Tresarrieu – 5 (1,2,0,1,1)
12. Mika Meijer – 4 (2,0,0,2,0)
13. Nick Škorja – 4 (1,1,1,R,1)
14. Matic Ivačič – 3 (3,F,N,N,N)
15. Nicolo Percotti – 3 (0,1,1,1)
16. Tino Bouin – 2 (1,1,F,0,0)
17. Matouš Kameník – 0 (0,R,R,F,O)

Foto: polskizuzel.pl (Emilia Hlengas)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*