Předčasný konec nadějného jezdce?

Marcus Birkemose. Dánský nadějný junior, který měl před sebou skvělou kariéru. Jeho složitá povaha byla hlavním důvodem, proč se s ním plochodrážní kluby nechtěly příliš zatěžovat. Vzhledem k jeho věku se však spoustu věcí dalo přejít jako mladá nerozvážnost. Tentokrát jde, ale opravdu o velký problém. Vítěz evropského juniorského šampionátu z roku 2020 v současné době na plochodrážních drahách končí. Jaký je důvod? Pozitivní antidopingový test.

Marcus šel při květnovém závodu dánské ligy na antidopingovou kontrolu, která pro něj nedopadla dobře. Komise shledala přítomnost marihuany. 10. listopadu se pak rozhodlo o dvouleté diskvalifikaci, proti které se mladý plochodrážní jezdec odvolal. Nyní je jisté, že trest je potvrzen a Birkemose se na dráhu dlouho nepodívá, a to nejen při závodech, ale trest platí i pro tréninkovou činnost.

Jak je vidět, mladá nerozvážnost se dá mnohdy přejít, ale některé činy nesou velké následky. Kdo ví, jestli se mladý Dán po dvou letech do plochodrážního světa opět vrátí a nebo bude tato chyba znamenat předčasný konec dánského talenta….

Zdroj: Espeedway.pl
Foto: FB Birkemose Racing Team #335

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*