Plzeňský klub se vyjádřil k týmovým soutěžím

V pondělí se plzeňský plochodrážní klub rozhodl zveřejnit slibované vyjádření k účasti PK Plzeň v týmových soutěžích. Přinášíme Vám celý text bez změn:

Poslední start našeho klubu v Extralize se datuje do roku 2016, kdy jsme společně s AK Březolupy vytvořili koalici BP Team, který obsadil konečné 4. místo.
V následujících letech jsme jednak neměli dostatečný počet závodníků a pak také nesmíme zapomenout ani na finanční náročnost účasti v nejvyšší lize.
V posledních sezónách se nám však podařilo k ploché dráze přilákat několik mladých nadějných jezdců, kteří v současnosti pomalu začínají získávat zkušenosti už i na půllitrech.
V průběhu minulého prosince jsme obdrželi nabídku k účasti v 1. lize, kterou jsme na klubových schůzích zvažovali.
Nakonec jsme se rozhodli se startem ještě minimálně jeden rok počkat, neboť z našich mladíků má zatím jen Matěj Frýza větší závodní zkušenosti na půllitru. Štěpán Melč na něm teprve na jaře začne pořádně trénovat, Pepa Černý zatím stále nemá od lékařů povolení k návratu na dráhu a Oliver Schmid letos absolvuje sezónu ještě v sedle čtvrtlitru, protože mu bude 15 až na konci prázdnin.
To ovšem neznamená, že by se plzeňští jezdci nemohli předvést v žádné týmové soutěži. Matěj Frýza je dohodnutý a napsaný na soupisce AK Slaný pro Extraligu a pokud se mu na začátku sezóny bude dařit, stejně jako v minulém roce by mohl startovat za český výběr v polské juniorské lize (DMPJ). Stejnou šanci by mohl mít i Štěpán Melč.
Plochodrážní klub Plzeň postaví svůj tým do finále Mistrovství ČR dvojic, které se pojede 21. června ve Slaném. Je možné, že v naší sestavě se objeví i velmi kvalitní jezdec, který má blízko k našemu klubu.
O 4 dny později, 25. června, pořádáme finále Mistrovství ČR juniorských družstev a samozřejmě do něj minimálně jednu dvojici postavíme.
Našim mladíkům přejeme, aby se jim v letošní sezóně na dráze dařilo a dostali proto i příležitost ke startům v mezinárodních závodech.

Zdroj: PK Plzeň
Foto: PK Plzeň

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*