Drift on Ice vévodil Hynek Štichauer

20. listopadu se konalo letošní první kolo Drift on Ice ve Freitalu. Společnost Pro-Tec společně s Motorsportclub Meissen uspořádali oblíbenou show, která se v loňském roce pro covidová opatření nekonala. Hlavním pořadatelem je Ronny Weis, vše je organizováno s vysoce kvalitním osvětlením, doplněno působivou hudbou. Obyčejné kluziště se během pár okamžiků promění v arénu pro plochodrážní závody.

Hlavním favoritem závodu byl právě Ronny Weis, který se stal vítězem předchozího klání Drift on Ice. Bohužel pro něj začal závod smolně hned v první jízdě, kdy z druhého místa zuřivě útočil na Sergeje Malyszewa, dostal smyk a ocitl se na ledě. V závodě však bojoval dál a dokonce ztrátu z první jízdy dohnal na tolik, že se mu podařilo postoupit do závod Last Change. Publikum šílelo, když Ronny jel na první pozici, avšak o tu ho ve třetím kole připravil Dán Jacob Bukhave a Ronny se tak musel před nejdůležitější částí večera s fanoušky rozloučit.

Ve finálové jízdě se nejlépe dařilo Hynku Štichauerovi, který celá čtyři kola odrážel útoky Sergeje Malyszewa. Bukhave dojel do cíle třetí a bramborová medaile zbyla na Richarda Geyera.

Bohužel vše nasvědčuje tomu, že první letošní kolo ve Freitalu bude zároveň kolem posledním. Sasko zavádí zákaz hromadných akcí kvůli nárůstu nákazy koronavirem. Další kola byla naplánována do v Jonsdorfu, Geisingu a Chemnitzu.

Výsledky:

1. Hynek Štichauer – 6 + 1. místo ve finále (1,2,1,2) 6 + 1. místo ve finále
2. Sergey Małyszew – 8 + 2. místo ve finále  (2,2,2,2) 8 + 2. místo ve finále
3 Jacob Bukhave – 5 + 3. místo ve finále (2,1,1,1) 5 + 1. místo v závodě poslední šance + 3. místo ve finále