Po ošklivém pádu v Mariánských Lázních získal Petr Chlupáč vítězství v Plzni

Na plzeňském stadionu se v sobotu jely dva závody českých juniorských mistrovství, první do 21 let a druhý ve třídě do 125 ccm.

Kategorie do 21 let se zúčastnil i Petr Chlupáč, který měl minulý týden těžký pád na dlouhé dráze v Mariánských lázních a nutno říci, že si vedl výborně a právem mu tak patřilo první místo s plným počtem bodů. Na záda mu dýchal Daniel Klíma a bronz získal Kacper Pludra z Polska. Závodu se neúčastnil Jan Kvěch, který se stále zotavuje z pádu na kole.

Ve třídě do 125 ccm si skvěle vedl chabařovický Vojtěch Šachl před Adamem Bednářem z AK Markéty Praha a Maxymilianem Pawelczakem z Polska, který si své umístění musel vybojovat v rozjezdu. V tomto závodě nestartoval Matěj Frýza, který si léčí zlomeninou nohu.

Na závěr závodu pořadatelé umístili memoriál Romana Mádyho, jezdce PK Plzeň, který letos v květnu ve věku pouhých dvaceti let tragicky zahynul při nezaviněné autonehodě. V memoriálu se představili čtyři nejúspěšnější jezdci třídy do 125 ccm. V této třídě se Roman v roce 2013 stal mistrem České republiky. Memoriál byl nejúspěšnější pro Vojtěcha Šachla před Adamem Bednářem, Antonim Kawczyńskim a Maxymilianem Pawelczakem. Ceny věnovali Romanovi rodiče, kteří je také jezdcům předali.