Václav Milík má po karanténě před sebou dva dny závodů ME

jarek.pabijan@wp.pl

Situaci v celém světě stále není příznivá a není nakloněna žádné větší akci. Toto se bohužel nevyhýbá ani plochodrážnímu světu. Závod Mistrovství Evropy, který byl naplánován na 15. června musel být odložen. Při závodě polské extraligy byla v depu osoba, u které se prokázal pozitivní test na COVID-19. Podle dostupných informací nešlo o závodníka ani mechanika, poslední zprávy mluvily o členovi technické skupiny. Všichni zúčastnění tohoto závodu tak museli podstoupit domácí karanténu. Mezi nimi byl i český jezdec Václav Milík.

Z důvodu většího množství jezdců v karanténě se pořadatelé SEC (Speedway Euro Championship) rozhodli odložit i závod v Gniezně.  Nový termín byl stanoven na 23. července, tedy den po stejném závodě v Rybniku. Následovat by mělo poslední kolo v Toruni, dne 29. července.

Václav Milík je účastníkem letošního evropského šampionátu. Prozatím je na 11. místě a na prvního Madsena ztrácí 14 bodů. Před pardubickým jezdcem jsou ale ještě tři kola a tak není nic ztraceno. Stále má šanci na výborné umístění, stejně jako zbytek soupeřů, proto lze předpokládat velmi dramatické souboje na všech jmenovaných polských drahách. Do Gniezna získal divokou kartu Patryk Dudek, v Rybniku se opět představí Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski nastoupí do posledního kola šampionátu.

Poté, co jezdci, mechanici a další osoby z polské extraligy kde se pohybovala nakažená osoba, prošli po domácí karanténě kontrolními testy, prokázal se pozitivní test u jednoho z mechaniků jezdce z týmu ROW Rybnik. Polská nejvyšší soutěž však není ohrožena, domácí karanténou polští pořadatelé předešli dalšímu šíření. Zpřísní se ale podmínky v celé PGE Ekstralize, všichni přítomní v depu budou muset podstupovat kontrolní testy častěji a opatření se zpřísnila.