Milík buduje tréninkový oválek

Václav Milík prozradil v rozhovoru pro sportowefakty.wp.pl, že staví plochodrážní oválek blízko svého domu v malé vesničce nedaleko Pardubic. Snaží se být fyzicky aktivní, trénuje čtyřikrát až pětkrát týdně a velmi mu chybí kontakt s motocyklem a právě proto se rozhodl pro stavbu dráhy. Nyní čeká na poslední materiály a doufá, že brzy bude moci zahájit první tréninky.

Václav se brzy má stát otcem, jeho partnerka Nikola je těhotná a oba už se velmi těší na Václava pátého, který má na svět přijít v červnu. Neskrývá však strach ze současné situace, vzniklé pandemií koronaviru, avšak věří, že v červnu už bude situace lepší a opatření budou mírnější.

V Polsku se zvažují různé možnosti, týkající se spuštění PGE Ekstraligy. Martin Vaculík například otevřeně připustil, že pokud PGE Ekstraliga bude zahájena, je ochoten se obětovat a přejít do karantény, aby pomohl svému klubu. Podobné postavení deklaruje mnoho dalších zahraničních hráčů. O Václavovi je známo, že plochá dráha je celý jeho život. Dýchá pro ni, ale také ho živí. V rozhovoru uvedl, že ježdění mu velmi chybí a pravděpodobně by následoval kroky svých kolegů. Na druhé straně konstatuje, že zdraví je nejdůležitější věcí a všechna rozhodnutí musí pečlivě promyslet.

Minulou sezonu Milík ukončil smlouvu se Spartou Wroclaw a je přesvědčen, že potřebuje změnu, vstoupit do nového, ale známého prostředí, změna obvykle vyžaduje větší motivaci k jízdě. Andžejs Lebeděvs opustil klub rok před Václavem za podobných okolností. Spadla mu forma a nemohl se z toho dostat. Po přestupu zjistil, že problém byl v hlavě, slabé výkony prohloubily krizi a způsobily zmatek. Milík uvedl, že jeho problémem bylo, že chtěl příliš mnoho a byl na něj vyvíjen příliš velký tlak, přes zimu si vše uspořádal jinak (pro sezónu 2020). Spadla z něj spousta povinností a je klidnější.

Chce dokázat zejména sám sobě, že si stále může dovolit vyhrávat s těmi nejlepšími. ROW Rybnik má mladý, ambiciózní tým, který bude závodit bez zbytečného tlaku na výsledek. Není však vyloučeno, že někdy v budoucnu se do Wroclawi Vacek vrátí, zažil tam hezké chvíle a potkal skvělé lidi.

Do nové sezóny přejeme Václavovi hodně zdaru.

Zdroj: sportowefakty.wp.pl
Foto: Niklas Breu

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*