Romana Matouška už ve Slaném bohužel nepotkáte

Včera odešel do plochodrážního nebe ve věku pouhých 55 let jeden z nejvýraznějších talentů ploché dráhy Roman Matoušek.

Jeho úspěch byl korunován 7. místem ve světovém finále v roce 1988. V Mistrovství světa dvojic skončil společně s Antonínem Kasperem v roce 1986 na místě třetím a v Mistrovství Československa jednotlivců získal v roce 1988 titul mistra. Stal se mistrem Evropy na travnaté dráze. Deset let závodil v britské profesionální lize a v letech 1988 a 1989 skončil na 2. místě ve Zlaté přilbě Pardubice.

Roman Matoušek byl svůj. Svůj stylem jízdy a svůj vyjadřováním. Někteří lidé mu nemohli přijít na jméno, ale většina ho „milovala“. Díky jeho nespoutanému stylu jízdy dostávaly závody na ploché dráze náboj. Roman Matoušek diváky prostě bavil. Hodně ho naučil ve Slaném Zdeněk Majstr. Romanovi vyhovoval dravý způsob jízdy. V roce 1996 ukončil svoji kariéru, ale mezi diváky jste ho, například při extraligových závodech ve Slaném, často mohli potkat. Po závodění se mu stýskalo.

Romana už bohužel mezi diváky nepotkáte. Odešel z tohoto světa velmi mladý, ale určitě se na něj bude ještě dlouho a dlouho vzpomínat. Čest jeho památce.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*