Unia Leszno bude mít na domácím stadionu pozici leadera

V pátek se na olympijským stadionu ve Wroclawi odjel první finálový zápas PGE Ekstraligy. BETARD Sparta Wrocław měla stejně jako FOGO Unia Leszno silnou sestavu, a tak ještě před zápasem bylo jasné, že se bude jednat o velké souboje. Stadion byl vyprodán, zaplněn byl i sektor hostů, kteří přijeli podpořit leszňácký tým. 

První jízda byla důkazem vyrovnaných sestav. Emil Sayfutdinov přímo vystřelil na startu a zaujal první pozici, za nim se sice pokoušel Jakub Jamróg zvýšit bodový zisk domácím, ale na Rusa nestačil. Lehkým zklamáním byl Tai Woffinden, který patří mezi elitní jezdce týmu Sparta Wrocław a v první jízdě dojel až na třetím místě. Jízdu uzavřel Brady Kurtz a tím jízda skončila remízou 3:3. A nic se nezměnilo ani v další jízdě, kdy nejlépe odstartoval Drabik, ale junioři z Unie za ním bojovali o tři body. Až třetí jízda lehce bodově posunula hosty. Kołodziej dokázal udolat Frickeho, a podpořil ho i Jarek Hampel třetím místem. Tím se tým Unia Leszno dostal do vedení 10:8. Václav Milík v této jízdě nebodoval. 

Čtvrtá jízda se musela opakovat pro pád Janowskiho ihned po startu, ale z jízdy nebyl nikdo vyloučen a mohlo se pokračovat se všemi jezdci. Vedení rivalů však nemělo dlouhého trvání, Maksym Drabik měl v opakovačce raketový start, kterému “kryl záda” z druhé pozice Maciej Janowski. Jezdci Unie Pawlicki a Smektała na ně tentokrát nestačili a domácí tým otočil vedení v jejich prospěch o dva body. Vedení potvrdil ještě Max Fricke a Gleb Chugunov v jízdě páté, když zvítězili 4:2 nad Sayfutdinovem a Kurtzem, který ani tentokrát nezískal bod. Právě mladý ruský junior zaskočil za Václava Milíka, který již od domácích nedostal šance dostat se na dráhu. 

V další jízdě byl opět bezkonkurenční Kołodziej, kterého tentokrát Hampel nepodpořil a jízda opět skončila remízou, čím měl domácí tým stále bodově navrch. Ale Unia Leszno rozhodně nepřijela do Wroclawi prohrát, což ukázala i sedmá jízda, kde skvěle odstartoval nejen Piotr Pawlicki, ale i Dominik Kubera. Za to Tai Woffinden skončil překvapivě poslední. Leszno vyrovnalo na 21:21. A na výhru si hostující rychle zvykli, když zvítězil Emil Sayfutdinov nad Drabikem, kterého podpořil Kubera jedoucí za Kurtze. Ten nechal za zády Magica a Leszno získalo náskok dvou bodů. Náskok zvyšovali dál i v další jízdě, kdy opět Woffinden dojel poslední. 

Václav Milík již do bojů nezasáhl, v jízdě desáté ho nahradil Maksym Drabik, který domácím vyjel tři body, spolu s Frickem celkově čtyři. Wroclaw stáhla body na hostující, ale ti stále vedli. Tým Unia Leszno moc dobře věděl co je v sázce a náskok si udržel i v další jízdě. Sayfutdinov ho znovu v další jízdě ještě rozšířil, spolu s Kuberou, o čtyři další body. Před nasazovacími jízdami vítězili hosté, Janusz Kolodziej byl ve Wroclawi neporazitelný. Woffinden teprve ve třinácté jízdě vyjel dva body.

Do čtrnácté jízdy opět vstoupil Chugunov za Milíka. A jak se ukázalo, nebyl to špatný tah, neboť mladý Rus v rozjížďce zvítězil a Woffinden dojel ihned za ním, čímž domácí vyrovnal bodový zisk na 42:42. Poslední jízdu zápasu vyhrála Unia 5:1 a tím se stali leaderem před zápasem na domácí půdě. 

Ten se odjede v neděli 22. září 2019 na stadionu im. Alfreda Smoczyka v Leszně. Obhájí Fogo Unia Leszno již po třetí v řadě titul nejlepšího polského týmu? 

Výsledky:
Betard Sparta Wrocław – 43 body
9. Tai Woffinden – 5+2 (1*,0,0,2,2*)
10. Jakub Jamróg – 3 (2,1)
11. Václav Milík – 0 (0)
12. Max Fricke – 8+1 (2,3,1,1*,1)
13. Maciej Janowski – 7+1 (2*,2,0,3,0)
14. Przemysław Liszka – 1+1 (0,1*,0)
15. Maksym Drabik – 13 (3,3,2,3,2)
16. Gleb Chugunov – 6 (1,2,0,3)

Fogo Unia Leszno – 47 bodů
1. Emil Sayfutdinov – 13+1 (3,2,3,3,2*)
2. Brady Kurtz – 0 (0,0)
3. Jarosław Hampel – 4+1 (1,0,1,1*,1)
4. Janusz Kołodziej – 15 (3,3,3,3,3)
5. Piotr Pawlicki – 5 (0,3,2,0,0)
6. Dominik Kubera – 8+1 (2,2*,1,2,1)
7. Bartosz Smektała – 2+1 (1*,1,0)
8. Szymon Szlauderbach – nestartoval

Foto:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*