Již potvrzená jména na Tomíčkův memoriál

Přestože pár jmen ve startovní listině chybí, třináct startovních čísel je již obsazeno. Na startu nebude chybět Chris Holder, který vyhrál loni jubilejní 50. ročník. Přijede i jeho mladší bratr Jack. Zástupce bude mít i Německo, Slovinsko, Švédsko či Ukrajina. Ze sousedního Slovenska přicestuje David Pacalaj. Fanoušky dánských jezdců jistě potěší účast Nielse Kristiana Iversena. Chybět bude Eduard Krčmář, který bude bojovat v polské lize. Do nedělního závodu polské extraligy bude nejspíš nominován Václav Milík, a proto i jeho budeme zřejmě postrádat na startu. Memoriál nestihne ani Josef Franc, který bude právě na cestě z francouzského Morizes, kde se účastní MS na dlouhé ploché dráze.

Přijede však vítěz letošní Zlaté přilby SNP Matic Ivačič, který se opět setká na startu s Janem Kvěchem i Ondřejem Smetanou, jenž porazil ve finálové jízdě. Českou dvojici doplní ještě Zdeněk Holub a Petr Chlupáč.

Německo
Michael Härtel
Dominik Möser

Slovinsko
Matic Ivačič

Švédsko
Linus Sundström

Česká republika
Ondřej Smetana
Zdeněk Holub
Petr Chlupáč
Jan Kvěch

Ukrajina
Marko Levishyn

Austrálie
Jack Holder
Chris Holder

Slovensko
David Pacalaj

Dánsko
Niels – Kristian Iversen

I doprovodný program závodu bude stát za to. Nebude chybět bubenická skupina, kterou mohou fanoušci znát již z jiných závodů, vystoupení roztleskávaček, které potěší zejména pány a hlavně freestylová show „Podmol Bros SHOW“ bratrů Podmolových. Jezdci předvedou své triky v letu po rozjezdu na rampách, při kterých se kolikrát i tají dech. 

Milovníky motocyklů bez brzd a také „lovce podpisů“ určitě potěší zpráva o možnosti setkání se s jezdci před závody. Pořadatelé vymezili časové období, kdy bude divákům umožněn přístup do depa a tak i šance vyfotit se se svým oblíbencem, získání podpisu, třeba do programu, a nasát atmosféru před závodem. Vstup do depa bude umožněn od 14:30 do 15:00.

Vstupenky na letošní ročník MLT jsou k dostání v síti Ticketportal. S místenkou bude k dispozici pouze sektor A1 a A2, ve všech ostatních sektorech bude volné sezení. V předprodeji je cena za tribunu A 280 Kč, do ostatních sektorů pak 160 Kč. V den závodu se cena navyšuje na 400 Kč do sektoru A a 250 Kč do ostatních sektorů. Jak již bylo zmíněno, děti do 15 let mají vstupné zdarma, které se ale nevztahuje do sektoru A. Program závodu bude v tomto roce zpoplatněn padesáti korunami.

Předběžný časový harmonogram:

12:00                          otevření Race Office a info centra + stadionu pro jezdce
13:00                          otevření pokladen
14:00                          otevření stadionu pro diváky a tiskového střediska
14:30 – 15:00           volný vstup do prostoru depa pro diváky
15:30                          doprovodný program
15:20                          vyklizení depa od hostů a novinářů
15:30                          rozprava fotografů v tiskovém středisku
16:00                          začátek hlavního závodu, slavnostní nástup
18:30 – 18:45           jízda Last chance a finálová jízda
18:45 – 18:50           vyhlášení vítězů

Zdroj: tisková zpráva AKM
Foto: zimbio.com

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*