SC Interteam v závěru vzal vítězství domácím

Slunný den vítal návštěvníky slánského plochodrážního stadionu k pátému kolu Extraligy družstev. Sestavy byly naprosto vyrovnané, ale až takto napjatý vývoj závodů téměř nikdo nečekal. Tým AMK ZP Pardubice byl včele s Václavem Milíkem a Grzegorzem Walaskem favoritem. Stejnou pozici měl i Interteam s Martinem Vaculíkem a Adrianem Cyferem. Černým koněm závodu byl domácí tým, který sice disponoval Jakubem Jamrógem a Eduardem Krčmářem, ale chyběl mu jezdec na pozici sedmnáct a s číslem dva byl Milan Dobiáš na juniorské pozici. 

První jízda nejlépe dopadla pro Zdeňka Holuba a Interteam, protože si vyjel první tři body a porazil Grzegorze Walaska, Ondřeje Smetanu i Jakuba Jamróga. V další jízdě bodově pomohl domácímu týmu Eda Krčmář. Body byly připsány až po opakování jízdy, protože mezi Francem a Štichauerem došlo ke kolizi a pardubický jezdec ošklivě narazil do bezpečnostních bariér, které již v místě nebyly nafukovací. Přestože na dráhu vyjela sanitka, Hynek nakonec došel do depa po svých a dokonce nastoupil do opakované jízdy. Josef Franc byl z opakovačky vyloučen. 

V jízdě juniorů, tedy v jízdě číslo tři vyhrál Petr Chlupáč. Ve čtvrté jízdě došlo k dalšímu vyloučení, a to tentokrát až po odjetí všech čtyř kol jízdy. Václav Milík na konci prvního kola přejel okraj dráhy oběma koly při souboji s Cyferem, a tak rozhodčí závodu, Lenka Felixová, rozhodla o vyloučení pardubické hvězdy. Uznány byly body dle dojetí. V páté jízdě se předvedl Martin Vaculík, který splnil roli favorita a dojel si pro tři body, když porazil Jamroga, Mikela a Škurlu. Další jízda, do které nastoupil Václav Milík, byla jízda šestá. Tam však nestačil na domácího Krčmáře, kterého hnala spodní i horní tribuna stadionu do cíle. 

Perfektní jízdu předvedl Jan Kvěch, když v sedmé jízdě udolal nejprve druhého Adriana Cyfera a poté po velmi odvážném zákroku se po lajně dostal před Walaska. Další zklamání pro fanoušky Pardubic přišlo v deváté jízdě, když Milík skončil až za Jamrogem a také Kvěchem. Nakonec se v jízdě alespoň trochu polepšil, neboť po startu zaostával i za Valkovičem. Toho nakonec dokázal porazit a připsal si alespoň jeden bod. 

Do devatenácté jízdy dosadil pan Vozár opět Milíka, tentokrát rovnou i s jokerem. Vzhledem k tomu, že v jízdě startoval i Martin Vaculík, dalo se předpokládat, že šest bodů to pro Východočechy nebude. Přesto Milík velmi dobře odstartoval a dlouho byl před jezdcem Grand Prix, ale poté si dojel pouze čtyřmi body do cíle, protože Vaculík se nevzdal a boj vyhrál. 

Velká smůla pro Pražany nastala v jízdě 16., kdy Jan Kvěch bojoval se Zdeňkem Holubem. Ve třetím kole, v poslední zatáčce Kvěch upadl bez cizího zavinění, přestože ho Holub lehce vyvezl do materiálu. Vzhledem k tomu, že jezdci vjížděli do čtvrtého kola, byly připsány technické body a Jan Kvěch byl vyloučen. 

A opět Jan Kvěch, tentokrát v souboji s Martinem Vaculíkem v jízdě devatenácté. Dosud neporažený slovenský jezdec poznal přemožitele a sílu v mladém Pražanovi. Ten zkoušel porazit Vaculíka odkudkoliv, často měnit pozice na dráze a nakonec se v poslední zatáčce před zkušeného jezdce dostal. Dvacátá jízda měla kompletně odhalit stupně vítězů, ale ani to se nestalo. Po vítězství Jakuba Jamroga také nad Valkovičem došlo k bodové shodě 33 bodů, a tak následoval rozjezd, do které manažeři nasadili svá esa – Jamroga a Vaculíka. Vaculík měl skvělý start a svou první pozici si nenechal vzít. 

SC Interteam tak zvítězil na slánské půdě, domácí brali druhé místo. Třetí místo patřilo týmu AK Markéta Praha a “na chvostu” skončil tým AMK ZP Pardubice.

Výsledky:

1. SC Interteam – 33 bodů + 3
5 Zdeněk Holub – 8 (3,1,2,2)
6 Filip Hájek – 1 (1)
7 Adrian Cyfer – 9 (3,1,3,2,0)
8 Jakub Valkovič – 1 (1,0,0,0,0)
18 Martin Vaculík – 14 (3,3,3,3,2)

2. AK 3ton Slaný – 33 bodů + 2
1 Zdeněk Simota – 9 (1,3,1,3,1)
2 Milan Dobiáš – 0 (0,0,0,0,0)
3 Eduard Krčmář – 13 (3,3,2,3,2)
4 Jakub Jamróg – 11 (0,2,3,3,3)
17 –neobsazeno– 

3. AK Makréta Praha – 30 bodů
13 Jan Kvěch – 8 (3,2,Fd,3)
14 Ondřej Smetana – 6 (1,2,1,1,1)
15 Petr Chlupáč – 6 (3,0,2,1)
16 Michal Škurla – 1 (0,1)
20 Josef Franc – 9 (d,2,3,3,1)

4. AMK ZP Pardubice – 26 bodů
9 Patrik Mikel – 4 (2,1,0,1,0)
10 Martin Gavenda – nestartoval
11 Hynek Štichauer – 4 (2,1,1,0)
12 Grzegorz Walasek – 7 (2,2,0,2,1)
19 Václav Milík – 11 (d,2,,1,4*,2,2)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*