Tai Woffinden zřejmě do Prahy nepřijede

V závodě Speed Car Motor Lublin vs. Betard Sparta Wroclav došlo k pádu, kdy Grigory Łaguta atakoval Taie Woffindena. Ten byl odražen do místa, kde už bohužel není žádná nafukovaná bariéra. Mistr světa se po pádu okamžitě zhroutil. Na trati se rychle objevily dvě sanitky, po několika minutách Tai Woffinden opustil trať a ihned poté byl odvezen do jedné z Lublinských nemocnic. Tai zřejmě utrpěl zlomeninu lopatky a obratle. Má také vážně pohmožděné plíce.

V depu došlo k vypjaté situaci, vzhledem k tomu, že tým Taie Woffindena byl přesvědčen, že této situaci mohl Laguta zabránit a že z jeho strany šlo o velmi nebezpečné jednání, kdy Woffindenovi nenechal na dráze vůbec žádný prostor.

Vypjatou situaci v depu závodních strojů shrnul manažer Speed Car Motor Lublin Jacek Ziółkowski: „Pánové si mezi sebou nepohodli, to je adrenalin, neřekl bych tomu boj nebo dokonce hádka. To je plochá dráha. Co nám chybí? Odpovím ano, vítězství. Vyhráli jsme individuálně pouze 5 závodů, v posledních 5 závodech jsme vyhráli pouze 1 závod. To jsou fakta. Očekával jsem o něco více od našich jezdců. Dnes vyhrál lepší tým (Betard Sparta Wroslav-pozn.redakce). Ale bojujeme. Chtěl bych, abychom více trénovali, ale není to jednoduché, jezdci mají různé závazky. Budeme přemýšlet o tom, co bude dál, aby to bylo lepší. Blahopřeje Viktoru Lampartovi k jeho vynikajícímu výkonu.“

Nutno podotknout, že vzhledem ke zraněním je ohrožen start Taie Woffindena na závodě Grand Prix České republiky na pražské Markétě, který startuje již tuto sobotu. V případě, že se Tai ze závodu omluví, což lze k vážnosti zranění předpokládat, nahradí ho Max Fricke.

Zdroj: przegladsportowy.pl
Foto: telegraph.co.uk

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*