Pražané přišli o vítězství vinou defektu

Na odpoledne předpověď počasí nehlásila nic dobrého. Proto se dnešní extraliga družstev v Pardubicích zahájila bez tradičního slavnostního nástupu, aby se závod zbytečně neprodlužoval. Přestože jediný tým AK Markéta Praha startoval bez zahraniční posily, zdálo se, že si jedou pro vítězství. Jenže všechno zvrátila smůla v poslední jízdě.

Do první jízdy nastoupil Josef Franc za Petra Chlupáče, ale po dobrém startu ho předjel Krčmář, a tak si AK 3ton Slaný přivezli první tři body, aby zanedlouho bodový zisk zopakovala taktická rezerva Jakub Jamróg. V třetí jízdě překvapil mladičký Klíma, jenž se o vedoucí pozici pral se svým kolegou z Prahy, dnes rivalem, Janem Kvěchem. Přestože oba v juniorském věku, Honza využil více zkušeností a v poslední chvíli dokázal Daniela předjet. Ve čtvrté jízdě se vůbec nedařilo Zdeňku Holubovi, kterého zastavil defekt motocyklu. Václav Milík, který do závodu vstoupil poprvé přivezl Pardubicím tři body.

Svou smůlu ze čtvrté jízdy chtěl Holub napravit v té následující, a přestože měl výborný start, nakonec skončil za Francem a Štichauerem. Krásný souboj předvedl i Walasek se Simotou v jízdě číslo šest. V sedmé jízdě proháněl za svými zády Eduard Krčmář jezdce z Interteamu Adriana Galu. Osmá jízda byla plná změn, na dráhu se poprvé dostal Martin Vaculík za Filipa Hájka, na start přijel i Václav Milík za Šilhána a za Martina Málka nastoupil Jakub Jamróg. Jezdec Grand Prix, Martin Vaculík, však ukázal, že v české extralize nezná přemožitele.

V deváté jízdě vyhráli zkušenosti nad mladou dravostí, když se Jan Kvěch dotíral na Hynka Štichauera z druhého místa, ale Hynek mladému Pražanovi těsně před cílem „uzavřel“ cestu a Honzovi tak nezbývalo nic jiného než ubrat plyn a smířit se s druhou příčkou. Desátá jízda patřila opět sympatickému Vaculíkovi, který ukázal záda polskému Walaskovi, který měl co dělat, aby odolal atakům Ondřeje Smetany, který jel na třetím místě. 

První prohra Václava Milíka nastala v dvanácté jízdě, když se Krčmář ujal první pozice, kterou si až do konce kola pohlídal. Václav zkoušel slanského závodníka předjet odkudkoli, ale nepodařilo se, a tak bylo jasné, že pardubický rodák dnes neporazitelným jezdcem závodu nebude. Skvělý výkon patřil Janu Kvěchovi ve třinácté jízdě, kde nejenže porazil Krčmáře, ale stačil i na Poláka Walaska. A to ještě nebyl zdaleka konec perfektní výkonnosti pražského juniora.

V šestnácté jízdě jel Vaculík s „žolíkem“, tedy jeho zisk získaný v této jízdě se zdvojnásoboval. Bez překvapení dojel první, před Milíkem, Chlupáčem a Valkovičem a proměnil tak vítězství ne na tři body, ale díky žolíků na bodů šest. Bodové zisky jednotlivých týmů byly naprosto vyrovnané, šanci zazářit v nasazovacích jízdách měl tým AK Markéta. Manažer Tomáš Topinka rozdělil role velmi dobře, ale to samozřejmě nepočítal se smůlou, která na závěr závodu přišla.

V sedmnácté jízdě nestačil Smetana pouze na Vaculíka, ale dva body přiblížily pražský tým blíže k vítězství. V další jízdě nestačil Franc na Jamroga, ale nic nebylo ztraceno, právě naopak, dva body byly velmi důležité na pomýšlení nejlepšího výsledku. Nejlepší jízda závodu, tak by se dala nazvat jízda s číslem devatenáct, do které nastoupil Vaculík, Kvěch, Štichauer a Simota. Simota se Štichauerem se drželi v pozadí, ale naprosto fantastický výkon předvedl pražský junior. Ten se snažil jezdce Grand Prix předjet všude kde se dalo, a přestože na něj nakonec nestačil, svou bojovností dokázal, že je v současnosti nejlepším juniorem a místo v MS juniorů si právoplatně zaslouží. 

A byla tu dvacátá jízda. Jízda, která už jen měla potvrdit dobře rozjetý závod pro tým AK Markéta Praha. Přestože se dalo očekávat, že Josef Franc dojede za Václavem Milíkem, v jízdě byli ještě dva junioři Valkovič a Klíma. Přestože by stačilo k vítězství pražského týmu pouhé dva body, prakticky i pouhý jeden bod, Franc dotíral na Milíka tak skvěle, až by se mohlo zdát, že jen vítězství France posune pražský tým na nejvyšší stupně vítězů. Ale co se nestalo, Franc se potýkal s technickými potížemi a právě díky tomu upadl na dráhu. Stihl se sice „odklidit“ i se svým motocyklem, proto jízda nemusela být přerušena, ale pro AKM to znamenalo jediné – vítězství to tentokrát nebude. 

Následoval ještě rozjezd o třetí místo, neboť prvenství patřilo Slanému, druhé místo ukořistila Praha. Do rozjezdu nastoupil Václav Milík a Martin Vaculík. Přestože Milík chvíli po startu vedl, Vaculík si s ním hravě poradil a přivezl SC Interteamu třetí místo. 

Výsledky:
1. AK 3ton Slaný – 32 bodů
9 Jakub Valkovič  – 1(0,0,0,0,1) 
10 Zdeněk Simota – 7 (2,2,1,2,0) 
11 Martin Málek – nestartoval
12 Eduard Krčmář – 12 (3,3,3,2,1)
19 Jakub Jamróg – 12 (3,0,3,3,3) 

2. AK Markéta Praha – 31 bodů
5 Petr Chlupáč – 2 (0,1,1) 
6 Michal Škurla – 1 (0,1,) 
7 Ondřej Smetana – 7 (1,1,1,2,2) 
8 Jan Kvěch – 11 (3,1,2,3,2) 
18 Josef Franc – 10 (2,3,3,2,F) 

3. SC Interteam – 30+3 body
13 Adrian Gała – 3 (1,2,R) 
14 Filip Hájek – 1 (0,1) 
15 Daniel Klíma – 5 (2,1,0,Fd,2) 
16 Zdeněk Holub – 3 (R,1,2,0,0) 
20 Martin Vaculík – 18 + 3 (3,3,6*,3,3)

4. AMK ZP Pardubice 30+2 body
1 Daniel Šilhán – nestartoval
2 Patrik Mikel – 1 (1,0,0,0,0) 
3 Grzegorz Walasek – 9 (2,3,2,1,1) 
4 Hynek Štichauer – 8 (1,2,3,1,1) 
17 Václav Milík – 12 + 2(3,2,2,2,3) 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*