Ve Slaném zářil Jaroslav Vaníček

V sobotu se ve Slaném uskutečnilo další kolo PRO – TEC Speedway Mini Cup, kde závodí jezdci na motocyklech o obsahu 125 ccm. Do závodu nastoupila také slečna, Frieda Thomas. Přemožitele nenašel Jaroslav Vaníček a s patnácti body skončil na nejvyšším stupni vítězů. Bruno Belan měl v základu taktéž plný počet bodů, ale na Vaníčka nestačil ve finále A.

Třetí skončil Vojtěch Šachl s dvanácti body. V závodu byli diváci také svědky vyloučení Štěpána Ševčíka, který byl předjet o jedno kolo a tím pádem bez možnosti bodového zisku.

Výsledky:
1. Jaroslav Vaníček – 15 (3,3,3,3,3)
2. Bruno Belán – 14 (3,3,3,3,2)
3. Vojtěch Šachl – 12 (3,2,3,3,1)
4. Jan Jeníček – 13 (2,3,2,3,3)
5. Adam Bednář – 12 (3,1,3,3,2)
6. Bruno Thomas (Německo) – 11 (2,3,3,2,1)
18. Dominik Hrbek – 4 (1,1,1,1,R)

V průběžném pořadí vede s náskokem tří bodů Jára Vaníček (70), druhý je prozatím Vojtěch Šachl (67), třetí Bruno Belán (62), čtvrtý Adam Bednář (59) a pětici nejlepších uzavírá Matouš Kameník (50).