Złotý Kask má za sebou kvalifikační kola

3 závody o postup do finále Złotého Kasku se odehrály v Polsku. Závodu v Pile vévodil Pawel Przedpełski, který nasbíral plný počet bodů. V Ostrowě vyhrál Szymon Woźniak, který ztratil pouze jeden bod. Stejný počet bodů získal v Tarnówě Piotr Protasiewicz. Z Pily a Tarnowa postupovali nejlepší 4 jezdci, jezdec na páté pozici si vyjel post náhradníka, tedy Bartosz Smektała a Jakub Jamróg, který je velmi dobře znám českým fanouškům z Extraligy. V Ostrówě byla šance o jednu pozici větší, neboť i pátý závodník postoupil do finále jako přímý postupující. Tedy i Tobiasz Musielak se bude moci poprat o vítězství ve finálovém závodě.

Právě poslední tři zmíněný neměli rozhodně postup zadarmo. Bartosz Smektała se musel o pozici náhradníka rozjíždět s Przemysławem Pawlickim.  Po dobrém startu Smektala svorně odolával atakům Pawlickiho a tak si ubránil svoje první místo a tím pozici rezervisty ve finálovém závodě. I v Ostrowě se bojovalo o pátou pozici, která tentokrát neznamenala post náhradníka nýbrž posledního postupového finalistu. Daniel Kaczmarek, Tobiasz Musielak a Krystian Pieszczek nastoupili do dodatkové jízdy, kterou vyhrál Musielak. Jakub Jamróg, Daniel Jeleniewski a Paweł Miesiąc se rozjížděli o pozici náhradníka v Tarnówě. Právě Jamrogovi se podařilo projet cílem nejrychleji a tak i on bude na startovní listině finálového závodu.

Finále se zúčastní i Janusz Kołodziej, Patryk Dudek i Maciej Janowski, jakožto účastníci seriálu Speedway Grand Prix 2019. Čtvrtý přímo nasazený jezdec Bartosz Zmarzlik odmítl účast v Złotém Kasku. Tyto závodníky doplní 13 jezdců a 2 náhradníci z kvalifikačních kol.

Finále Złotého Kasku se uskuteční již 20.4.2019 od 14:45 hodin na stadionu MOSiR v polské Piłe.