Autoklub oslavoval nejlepší motocyklisty i Evžena Erbana

V pátek se v Autoklubu České republiky v Opletalově ulici v Praze všichni hodili do gala. Oslavovali se tam totiž nejlepší motocykloví závodníci roku 2018. Mezi přítomnými byli například Filip Podmol, Petr Pilát či Martin Michek. Nechyběli ani plochodrážní hvězdy, respektive mistři. 

Cena byla přichystána pro Josefa France, který se však na galavečer nedostavil a tak cenu převzal Pavel Ondrašík. Nechyběl Jan Kvěch coby mistr České republiky do 19 let, Filip Hájek, který letos slavil mistra ČR do 21 let, Pavel Kuchař i Jaroslav Vaníček. Ten byl pasován na rytíře motocyklového sportu. Nepřítomen byl Václav Milík, na kterého čekala cena za titul nejlepší české dvojice, kterou získal spolu s Hynkem Štichauerem. Ten se slavnostního večera účastnil, a tak cenu převzal i za svého kolegu. Na pódiu se objevil i vítěz extraligové soutěže, tým AMK ZP Pardubice ve složení Josef Novák, Daniel Šilhán, Patrik Mikel, Hynek Štichauer, Jaroslav Petrák a Lubomír Vozár. Z daleké Žarnovice přijel i Michal Tomka s Davidem Pacalajem, kteří převzali cenu za výhru v mezinárodním mistrovství juniorských družstev.

Mezi přítomnými samozřejmě nechyběl prezident AČR Jan Šťovíček i viceprezident motocyklové sportu Petr Moravec. 

V sobotu se na výroční konferenci AČR daroval i Granátový lev, což je nejvyššího ocenění, které se uděluje za zásluhy v oblasti sportu a dlouholetou činnost pro AČR. Jan Šťovíček předával tuto cenu Stanislavu Mináříkovi, Jaroslavu Faltovi a Evženu Erbanovi. Gratulujeme!

Foto: AMK ZP Pardubice

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*