Listina na Memoriál Luboše Tomíčka se každým dnem plní

Zlatá přilba již je za rohem a stejně tomu je i u jubilejního ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka. Přípravy na oba závody vrcholí. Přesto jsou v obou startovních listinách ještě prázdná místa, která pořadatelé řeší. První jména, která přijedou na stadion Markéta, se již dostávají na povrch. Mezi prvními potvrzenými byl Rus Emil Sayfutdinov, který již v Praze startoval, a to při Memoriálu i díky seriálu Speedway Grand Prix.

Chybět nebude ani Peter Kildemand, který si sympatie fanoušků získal mimo jiné díky jeho bojovnosti při deštivém ročníku Memoriálu L. Tomíčka. Déšť nepovažoval za příliš velký problém a chtěl závodit. V Praze není cizí ani Nicki Pedersen, který nejenže navštěvuje stadion v rámci seriálu SGP, ale jeden čas byl i součástí domácího týmu AK Markéta Praha při české extralize. I on patří mezi potvrzené jezdce, kteří se utkají o vítězství tradičního závodu. 

Tři velká jména doplňují, neméně dobří jezdci, Tobias Busch a David Bellego. Chybět nebude ani česká plochodrážní elita, prozatím tvořena třemi jezdci – Pepou Francem, Eduardem Krčmářem a Václavem Milíkem. Poslední český vítěz závodu, Matěj Kůs (r. 2010), na startu bohužel chybět bude, neboť pro zranění, které nedávno utrpěl, letošní sezónu ukončil.  Zdá se, že i jubilejní padesátý ročník bude našlapaný plochodrážními hvězdami. 

Další jména by měla být odhalena příští týden při tiskové konferenci Auto klubu Markéta. Pro diváky je nachystán i doprovodný program, kam nepochybně patří vstup do depa pro veřejnosti i autogramiáda vybraných jezdců. Závod začíná dříve, než tomu bylo zvykem v minulých letech, a to v 18:45 slavnostním nástupem, na kterém nebudou chybět ani motorkáři s motocykly Harley-Davidson. 

Nejnovější informace, ceny vstupenek a vše ostatní najdete na webu speedway-prague.cz

Foto: Jeff Higgott

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*