Našlapaný víkend čeká mladé plochodrážníky ve Slaném

O tomto víkendu, tj. 22. a 23. září 2018 absolvují na stadionu ve Slaném mladé plochodrážní naděje celou sérii závodů jak na malém, tak i na klasickém oválu.

V sobotu je na programu od 10 hodin další kolo mistrovství ČR 125 ccm jednotlivců na krátké dráze, zde se začínající adepti utkají o další body do celkové klasifikace o letošního šampiona ČR. Vedle Jaroslava Vaníčka z AK Markéty Praha se na start postaví Vojtěch Šachl z AK Divišov, Jan Jeníček ze ZP Pardubice a Štěpán Jurčo z AK Březolupy.  Domácí AK Slaný vyšle do boje Vojtěcha Zamazala a Bruno Belana, ten si vybojoval 11.srpna v Divišově titul vicemistra Evropy a 1. září si z francouzského Morizes přivezl bronz ze světového šampionátu. V jednání je rovněž účast závodníků z Polska a Německa 

Odpolední program ve Slaném začne ve 14:00 hod. Na klasické dráze se uskuteční Finále mistrovství ČR jednotlivců v kubatuře do 250 ccm a zároveň proběhne mistrovský závod ve třídě do 125 ccm. V boji o  mistra ČR do 250 ccm se divákům představí jezdci z Německa, Polska, Rakouska a ČR, v jednání je účast mladých závodníků i z jiných evropských federací.  Z českých jezdců nastoupí Pavel Kuchař a Michal Baštecký, oba z AK Markéta Praha, po zranění se do ostrého boje chystá Milan Dobiáš z Chabařovic, zda nastoupí jeho klubový kolega Filip Šifalda je prozatím otevřenou otázkou.

Souběžně z finálovým kláním ve třídě do 250ccm se uskuteční mistrovský závod v kubatuře do 125 ccm, většina jezdců přeladí nastavení svých strojů na klasický ovál a po krátkém odpočinku ze závodu na malé dráze usednou znovu do sedla svých speciálů,  aby bojovali o body v mistrovském klání na klasické dráze.

V neděle 23.září  se od 10 hodin  pojede Velká cena Královského města Slaný, která navazuje na sérii mistrovských klání konaných v sobotu. Většina účastníků z předešlého dne ve Slaném přenocuje a postaví se na start, aby bojovala o poháry věnované starostou Královského města Slaný Mgr. Martinem Hrabánkem jak v kubatuře do 125 ccm tak i 250 ccm.

Program :

Sobota 22.9.2018

10:00 hod. – MČR 125 ccm – krátká dráha
14:00 hod. – Finále MČR 250 ccm jednotlivců
                        MČR 125 ccm – klasická dráha

Neděle 23.9.2018

10:00 hod. – Mezinárodní závod jednotlivců 125ccm + 250ccm.

Do ochozů slánského plochodrážního stadionu Vás co nejsrdečněji zve pořadatel Autoklub v AČR Slaný.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*