MMČR dvojic bylo přehlídkou toho, jak má plochá dráha vypadat

Skvělý závod se odjel včera odpoledne v Liberci. Jednalo se o Mezinárodní mistrovství ČR dvojic, kterého se účastnili nejlepší plochodrážní jezdci Česka i nadějný junioři. V závěru nechyběla vložená jízda jako vzpomínka na Emila Sovu. Závod byl přehlídkou toho, jak má plochá dráha vypadat. Jezdci si nedali žádné body zadarmo, o své pozice se prali téměř na krev a famózní rozjezd dokončil již tak povedené mistrovství. 

Vše začalo slavnostním nástupem. Česká hymna na začátku nezazněla, neboť ji nahradila “hymna Saši Kopeckého” vystřelením rány a zvukem motoru z motocyklového speciálu, který do Liberce dovezl Václav Hutla. Pak již nic nebránilo začátku závodu. Na startovní listině figurovalo sedm týmů. Přestože všechny týmy měly své šance, největšími favority byly týmy AMK ZP Pardubice (Milík, Štichauer), OLYMP Praha (Krčmář, Franc, Kůs) a KFPD Třebusice (Škurla, Holub). Na stupně vítězů tipovali přítomní diváci i tým PK Plzeň (Simota, Smetana). 

Jízda favoritů – AMK ZP Pardubice a Olymp Praha přinesla hned dvě překvapení. Prvním bylo vítězství Edy Krčmáře nad Václavem Milíkem, druhým překvapením bylo poslední místo Josefa France, kterého udolal Hynek Štichauer. Jízda se opakovala hned třikrát, neboť při prvním startu upadl Josef Franc, ale restart byl se všemi čtyřmi jezdci a podruhé ulil start Hynek Štichauer, který měl do konce závodu varování. 

V páté jízdě došlo na přetržení startovní pásky a proto startoval Zdeněk Simota s patnáctimetrovým handicapem, který dohnal krátce po startu. Skončil sice poslední, ale v těsné blízkosti za Martinem Gavendou.

Poté, co všechny týmy odjely svou první jízdu, nejvíce bodů měl tým PK Plzeň, který porazil AK Slaný ve složení Čejka – Dudek. Své taky řekla dvojice Zdeněk Holub a Michal Škurla, kteří v poměru 4:2 porazili pražský juniory Jana Kvěcha, Petra Chlupáče a náhradníka Filipa Hájka. Ten se na ovál však nedostal. Přestože Holub jízdu vyhrál, druhý dojel Honza Kvěch. Michal Škurla za svými zády nechal Petra Chlupáče a tak si Třebušičtí zvýšili celkový bodový zisk.

Na osm bodů se po druhých jízdách dostal i tým AKM ZP Pardubice a Olymp Praha. Pardubický tým byl stoprocentní další tři jízdy, pražský tým zaváhal v jízdě jedenácté, kdy Michal Škurla dojel před Pepou Francem a tak vítězství Krčmáře podpořil Franc jedním bodem. 

Šťastný závod to nebyl pro Michala Dudka, který se ve čtrnácté jízdě potýkal s technickými problémy na motocyklu, v osmnácté jízdě se technika vzbouřila podruhé, do poslední jízdy již Dudek nenastoupil. Po jednadvacáté jízdě znali diváci všechna pořadí, kromě toho nejdůležitějšího. KFPD Třebušice měly jasné třetí místo. O mistrech ČR dvojic však ještě nebylo rozhodnuto. Došlo na bodovou shodu mezi favority AMK ZP Pardubice a Olymp Praha. 

Následoval rozjezd, do kterého nastoupili jen dva jezdci. Je to z důvodu bodové shody, která by mohla nastat v případě startu čtyř závodníků. A tak Olymp Praha vsadil na Eduarda Krčmáře, za tým AMK ZP Pardubice startoval, dle očekávání Václav Milík. Rozjezd byl nádhernou reklamou pro plochou dráhu. Jezdci několikrát vyměnili své pozice, Eduard Krčmář se o vítězství pral jako lev, avšak titul nakonec brali Pardubičtí, neboť Václav Milík projel cílem jako první. 

Po rozjezdu následovala ještě jedna jízda, a to v rámci Memoriálu Emila Sovy, do které nastoupil Zdeněk Simota, Ondřej Smetana, Václav Milík a Matěj Kůs, který si tímto zajel jedinou jízdu sobotního odpoledne. Václav Milík odstartoval nejlépe a držel si prvenství, boj následoval za ním, mezi Smetanou a Kůsem. Přestože se Kůs dlouho držel na druhém místě, nakonec ho Ondřej Smetana udolal a mohl se tak radovat z druhého místa. Matěj Kůs bral místo třetí a Zdeněk Simota skončil čtvrtý. 

Výsledky:
1. AMK ZP Pardubice – 27 bodů + 3 body v rozjezdu
9 Václav Milík – 17 (2,3,3,3,3,3) 
10 Hynek Štichauer – 10 + 5 (1′,2′,2′,2′,2′,1) 

2. Olymp Praha – 27 bodů + 2 body v rozjezdu
11 Eduard Krčmář – 17 + 1 (3,3,3,3,3,2′) 
12 Josef Franc – 10 + 3 (0,2′,1,2′,2′,3) 
20 Matěj Kůs – nestartoval

3. KFPD Třebuscie – 19 bodů
1 Zdeněk Holub – 7 + 1 (1,3,1,0,1,2′) 
2 Michal Škurla – 12 (3,1,3,2,0,3) 

4. PK Plzeň – 17 bodů
5 Zdeněk Simota – 5 + 1 (2′,0,0,1,2,0) 
6 Ondřej Smetana – 12 (3,2,2,0,3,2) 

5. AK Markéta Praha – 16 bodů
13 Jan Kvěch – 11 + 1 (2,1,1,3,1,2′) 
14 Petr Chlupáč – 5 + 1 (0,0,0,2′,0,3)
21 Filip Hájek – nestartoval

6. AK Březolupy – 13 bodů
3 Martin Gavenda – 3  (0,1,1,0,0,1) 
4 Patrik Mikel – 10 (2,3,3,1,1,R)

7. AK Slaný – 7 bodů
7 Roman Čejka – 4 (0,1,0,1,1,1) 
8 Michal Dudek – 3 (1,0,2,R,R,N) 

Memoriál E. Sovy:
1. Václav Milík
2. Ondřej Smetana
3. Matěj Kůs
4. Zdeněk Simota

Foto: Jan “Jack” Kobzáň

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*