Fogo Unia Leszno porazila na domácí půdě Betard Spartu Wroclaw

V neděli se v Polsku odjel nejočekávanější závod letošní polské extraligy. Finále, které pro nedělní večer hostilo Leszno, sledoval zaplněný stadion. Nejlepším jezdcem souboje mezi Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wroclaw byl bezesporu Václav Milík, který pro svůj tým získal patnáct bodů.

První jízdě měl navrch tým Sparta Wrocław, když hned po startu Tai Woffinden zavřel Emila Sayfutdinova a jedním bodem svého kolegu podpořil Szymon Wozniak Od druhé jízdy si však vedení držel domácí tým Unia Leszno.  Že to býci neměli jednoduché dokazovala jízdě třetí, kdy musel Pawlicki celá čtyři kola odrážet útoky Janowskiho. Ze čtvrté jízdy vyšel nejlépe Václav Milík, který si první místo vybojoval před  Januszem Kolodziejem.

V jízdě s číslem pět upadli hned tři závodníci  – Woźniak, Zengota a Pawlicki. Zengota se vrátil do depa závodních strojů, na trať poté vyjela sanitka. Woźniak byl vyloučen z opakované jízdy pro zavinění pádu a Piotr Pawlicki využil sanitku. Všichni přesto byli schopni opakované jízdy, v níž zvítězil Tai Woffinden. V sedmé jízdě si opět nejlépe vedl Václav Milík.

 Patnáctou jízdu provázela smůla, ve třetím kole najel Woffinden do zadního kola Zengoty, zavinil tak velmi nebezpečný pád a z opakované jízdy byl vyloučen. V první zatáčce opakované jízdy upadl Pawlicki, jízda byla přerušena, opakování bylo potvrzeno se všemi třemi jezdci. Potřetí opakovaná jízda skončila vítězstvím Václava Milíka. Piotr Pawlicki se ještě pokusil s Milíkem bojovat, ale ke konci již nebyl schopen jet na plný plyn.

Leszno je na domácí půdě velmi silné, o čemž se Sparta v tomto klání přesvědčila, ale díky skvělým výkonům Václava Milíka se držela zuby nehty minimálně do poloviny závodu, kdy už s Lesznem nedokázala držet krok a nakonec prohrála rozdílem osmi bodů. Leszno by však nemělo slavit předčasně. Ve Wroclavi se bude bojovat o vše a diváci se tak mohou těšit na dramatické vyvrcholení sezóny.

Fogo Unia Leszno – 49 bodů
9 Emil Saifutdinov – 7( 2,2,2,1,0)
10 Peter Kildemand – 0 (0,0,-,-)
11 Piotr Pawlicki – 10 (3,2,2,2,1)
12 Grzegorz Zengota – 9 (1,1,3,2,2)
13 Janusz Kolodziej – 9 (2,3,0,1,3)
14 Bartosz Smektala – 10 (3,1,3,0,3)
15 Dominik Kubera – 4 (2,1,1)

Betard Sparta Wroclaw – 41 bodů
1 Tai Woffinden –  9 (3,3,2,0,1,Fd)
2 Szymon Woźniak – 6 (1,Fd,3,2)
3 Maciej Janowski – 7 (2,2,0,3 d)
4 Andrzej Lebiediew – 1 (0,0,1)
5 Václav Milík – 15 (3,3,1,3,2,3)
6 Damian Droźdić – 3 (1,1,1)
7 Lars Skupien – 0 (0,0, T)

 

Foto: www.speedwayekstraliga.pl

 

 

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*