Dnešní extraligu v Pardubicích vyhrálo počasí, pak až domácí tým

Už při příjezdu na svítkovský stadion nebyly prognózy příliš dobré. Déšť, který přes den vládl v Praze se ve večerních hodinách přesunul do Pardubic. Začátek závodu byl proto posunut už na 17:45, přesto nebyl přímo dokončen. Jury se usnesla na jasném rozhodnutí, závod po dvanácté jízdě skončil pro nesjízdnost dráhy.

První jízdě vévodil Tomasz Jedrzejak, pardubická posila. Dobře jel i slánský Zdeněk Simota. Naopak vedoucí tým AK Markéta Praha neměla rozjezd závodu zrovna nejslavnější. Josef Franc vybojoval v první jízdě jeden bod.

Druhou jízdou si pražský tým polepšil, když Matěj Kůs přivezl dva body. Nestačil jen na Václava Milíka. Žarnovici se nepodařilo po dvou jízdách ani jednou bodovat. Trpělivost na uzdě nenechal na startu Zdeněk Holub v třetí jízdě. Najel do pásky a poté startoval s patnáctimetrovým handicapem. Přesto se mu podařilo dojet pro jeden bod, když v posledním kole předjel Jána Mihálika. Na slánského juniora Krčmáře a pardubického Mikela už nestačil.

Nemilým překvapením pro fanoušky AK Markéty byla jízda čtvrtá, kdy se na start postavil Sebastian Ulamek, polský jezdec, který letos podporuje pražský tým. Tentokrát z jízdy „nevymáčkl“ ani jeden bod – Jamróg, Štichauer i Gala byli přece jen rychlejší. V následující jízdě se Ulamek polepšil a týmu přivezl jeden bod, Jedrzejak však dále zvyšoval náskok Pardubic. 

Náskok zvyšoval i Václav Milík, který porazil Jamróga i Holuba. A přišel čas na žolíka, tentokrát ze strany pražské Markéty. Tomáš Topinka vsadil na Matěje Kůse a jak se ukázalo, byla to trefa do černého. Matěj Kůs jízdu vyhrál, týmu přivezl šest bodů a lehce se dotáhl na domácí tým. Na vedoucí AMK ZP Pardubice ztrácel pražský tým 5 bodů. Vítězství Kůse podpořil v další jízdě i Josef Franc, který za sebou nechal Štichauera, Málka i Mihálika. 

V deváté jízdě největším rivalům vypálil rybník Jakub Jamróg, jezdec jedoucí za AK 3ton Slaný. Porazil nejen Tomasze Jedrzejaka, ale i Matěje Kůse a Jána Mihálika. V desáté jízdě nezvládl svůj stroj a upadl Adrian Gala. Na dráhu vyjela sanita, přesto se nic vážného polskému jezdci nestalo. Z opakované jízdy byl vyloučen a tak byla desátá jízda jen ve třech jezdcích. Milík, Franc, Krčmář – takové bylo pořadí, v jakém jezdci dojeli. 

Další pád následoval hned v další jízdě, tentokrát nebylo nutné jízdu zastavit, jelikož se Filip Hájek se svým strojem zvedl a tak nebránilo nic tomu, aby se jízda dojela. Pro tři body si dojel Sebastian Ulamek, druhé místo patřilo Patriku Mikelovi a pro jeden bod dojel Martin Málek.

Poslední jízda závodu, dvanáctá, patřila opět Pardubicím. Domácí jezdec Hynek Štichauer dojel pro poslední vítězství domácího týmu dnešního závodu. Zdeněk Holub přivezl Markétě 2 body a Zdeněk Simota skončil na třetí pozici. David Pacalaj pro defekt nedojel.

Zkrácený závod se odjel do více jak poloviny a tak se výsledek mohl uznat. O šest bodů vyhrál domácí tým nad pražskou Markétu, o bod méně vybojoval AK 3ton Slaný, který se umístil na třetím místě. S jedním bodem obsadila SC Žarnovica čtvrté místo.

Poslední kolo extraligy se pojede již v úterý 19.9. od 18 hodin v Praze.

Výsledky – extraliga Pardubice (14/9/2017)
1. AMK ZP Pardubice – 29 bodů
1 Hynek Štichauer 7 (2,2,3)
2 Patrik Mikel 5 (2,1,2)
3 Josef Novák – nestartoval
4 Tomasz Jedrzejak 8 (3,3,2)
17 Václav Milík 9 (3,3,3)

2. AK Markéta Praha – 23 bodů
13 Matěj Kůs 9 (2,6*,1)
14 Josef Franc 6 (1,3,2)
15 Zdeněk Holub 4 (1,1,2)
16 Michal Škurla – nestartoval
20 Sebastian Ulamek 4 (0,1,3)

3. AK 3ton Slaný – 22 bodů
9 Eduard Krčmář 6 (3,2,1)
10 Michal Dudek – nestartoval
11 Martin Málek 3 (1,1,1)
12 Zdeněk Simota 5 (2,2,1)
19 Jakub Jamróg 8 (3,2,3)

4. SC Žarnovica – 1 bod
5 Martin Gavenda 0 (0,R)
6 David Pacalaj 0 (0,R)
7 Adrian Gala 1 (1,R,Fd)
8 Ján Mihálik 0 (0,0,0)
18 Filip Hájek 0 (0,F)

* – použití „jokera“

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*