Przemek Pawlicki, Artem Laguta a Patryk Dudek v SGP 2018

Včera v ruském Togliatti bojovalo o postup šestnáct jezdců do Speedway Grand Prix 2018. Z finálové Challenge postoupili pouze tři závodníci. Do SGP 2018 se podívají Przemek Pawlicki, Artem Laguta a Patryk Dudek.

Čeští fanoušci netrpělivě čekali, jaký výkon předvede náš nejlepší jezdec – Václav Milík. Ten však skončil až na osmém místě a tak se postupu nepřiblížil ani o kousek. Pro koho naděje na postup stále plá je Craig Cook. Ten závod dokončil na čtvrtém místě a jeho osud v SGP 2018 záleží na výkonu Patryka Dudka. Pokud ten skončí v letošním Grand Prix do osmého místa, přenechá své místo z kvalifikace právě Cookovi.

Václav Milík závod nezačal nejlépe. První jízdu dokončil bez bodu, a tak se nijak neposunul. Prohrál právě s jezdci, kteří nakonec postoupili. Druhou jízdu vyhrál, nechal za sebou jak účastníka GP Mateje Žagara, tak i “záskok” za Nickiho Pedersena – Petera Kildemanda a šance se zvýšili.

Po prohře s Piotrem Pawlickim a Martinem Smolinskim už bylo téměř jisté, že se postup u českého jezdce konat nebude. To se potvrdilo další nulou v jízdě s číslem šestnáct.

Naopak dobře rozjetý závod měl vítěz Przemek Pawlicki. Připisoval si jedno vítězství za druhým a jediná jízda, kde ztratil body, byla jízda dvanáctá. V ní Pawlickiho porazil Craig Cook a Matej Žagar. Po závěrečné dvacáté jízdě došlo k bodové shodě u Pawlickiho a Laguty. Přestože oba měli jistý postup, vítězství v závodě ještě rozhodnuté nebylo.

Lagutu potkala poprvé v závodě smůla když v dodatkové jízdě upadl. Do depa odešel o vlastních silách, ale jízda se již neopakovala. Laguta byl za svůj pád vyloučen a vítězství tak bylo připsáno Przemkovi Pawlickimu.

Martin Vaculík musí po Challenge doufat, že skončí do osmého místa v SGP 2017, jelikož v Togliatti po druhé jízdě odstoupil. V první jízdě ho potkal defekt motocyklu a když si v druhé jízdě dojel pro jeden bod, bylo jisté, že o postup bojovat nemůže. Ze závodu odstoupil a přenechal tak místo náhradníkovi Andreji Kudrjašovi. Ten nakonec skončil na patnáctém místě.