Svitavy zrušeny, Krčmář slavil postup, Sparta Wrocław si připsala další vítězství

Plochodrážní víkend je za námi, pojďme se podívat, co se všechno dělo u nás i ve světě.
Sobotní 1. liga se ve Svitavách nedojela. Závod začal tréninkem, v kterém upadl Patrik Búri. Ač se mu nic vážného nestalo, zjistilo se, že doktor dohlížející na závod musel odjet k dopravní nehodě. Bez lékaře není možné v jakémkoliv závodě pokračovat, proto 1. liga skončila již tréninkem. O náhradním termínu se teprve hovoří, Lubomír Vozár nevyloučil, že by se závod přestěhoval na svítkovský ovál.

Veselejší zpráva přišla v neděli večer z Terenzana. Tam se konala kvalifikace MS juniorů do 21 let, kde o postup bojoval i český Eduard Krčmář. Ani tento závod se neobešel bez drama, když se musel odložit ze soboty na neděli. V neděli však nic nebránilo průběhu kvalifikace a boje o postup mohly začít. Krčmář sbíral jeden bod za druhým a nakonec mu jen těsně uniklo vítězství nad Jackem Holderem. Jako třetí postoupil Kacper Woryna a čtvrtý Andreas Lyager. Překvapením bylo, že Max Fricke, loňský mistr světa, skončil až na šestém místě a přišel tak o postup. Jedinou nadějí mu tak zůstává divoká karta od FIM, která je udělována na celý seriál.

Polská PGE Ekstraliga je v plném proudu, přesto dochází k odloženým závodům. V pátém kole si budou muset na náhradní termín počkat jezdci z týmů Czestochowa a Toruń, stejně tak z Rybniku a Zielone Góry. Bojů mezi nejlepšími týmy světa se dočkali fanoušci Gorzówa a Leszna, také Grudziadzu a Wrocławy. Leszno prohrálo s Gorzowem 51:39, nejlepšími jezdci závodu byli Bartosz Zmarzlik z Gorzowa a Bartosz Smektała z Leszna. Wrocław porazila Grudziadz 50:40, nejlepšími závodníky byli Artom Laguta za Grudziadz a Maciej Janowski za Wrocław. Václav Milík kvůli zranění nestartoval.